TURNÉE 2017

9.   EDYCJA WARSZTATÓW

PROFI POST PHOTO – TOURNÉE to specjalna edycja  warsztatów z postprodukcji fotograficznej dla profesjonalistów i pasjonatów. Warsztaty prowadzą założyciele studia HOUSE OF RETOUCHING – Krzysztof Gadomski i Tomasz Kozakiewicz, którzy dzielą się własnym doświadczeniem z obróbki najbardziej zaawansowanych i prestiżowych zleceń.

Już w październiku, w trzech polskich miastach, HOUSE OF RETOUCHING poprowadzi kolejną edycję warsztatowych spotkań! Zmieniamy formułę i wprowadzamy nowe zagadnienia. Warto już teraz uwzględnić wydarzenie we własnym kalendarzu.

Trzy nowe, jednodniowe warsztaty obejmą zagadnienia: GRADING – praca nad kolorystyką zdjęć, COMPOSITING – kreatywne montaże oraz FASHION – retusz zdjęć modowych na światowym poziome. Wszystko w oparciu o unikalną metodę pracy cenionego na świecie polskiego studia HOUSE OF RETOUCHING. Dodatkowym celem warsztatów jest promocja wiedzy z zakresu postprodukcji i fotografii oraz zachęcanie wszystkich zainteresowanych nimi osób do podnoszenia własnych kwalifikacji.

Co zyskasz szkoląc się w ramach PROFI POST PHOTO?

  • kompleksową praktyczną wiedzę z zakresu postprodukcji fotografii
  • rozwój zawodowy konieczny do zrobienia kolejnego kroku, o którym marzysz
  • mentorów i doradców w osobach założycieli studia House of Retouching
  • wartościowe i przydatne kontakty w branży fotograficznej
  • możliwość testowania profesjonalnego sprzętu i oprogramowania
    wykorzystywanego przez House Of Retouching
  • certyfikat ukończenia warsztatów potwierdzający Twoją wiedzę i zdobyte umiejętności

 

W czasie warsztatów będziemy wykorzystywali m. in. najnowszą wersję Capture One Pro, monitory Eizo, tablety Wacom i drukarkę Epson, dzięki czemu każdy z uczestników będzie mógł osobiście ocenić możliwości sprzętu.

PROGRAM WARSZTATÓW

 

Cyfrowa ciemnia stała się miejscem, gdzie zdjęcia nabierają charakteru, swojego wyrafinowanego klimatu. To kluczowy moment w procesie postprodukcji, którego nie wolno zbagatelizować.

Podzielimy się z Wami naszym podejściem do zdjęć i postaramy zaszczepić wrażliwość na wyjątkowe palety barwne. Grading jest bardzo subiektywny, niemniej jednak jest wiele praw, które ułatwiają pracę nad kolorystyką. Będziemy zagłębiać się w C1 – od kontrastów kolorystycznych i pracy na kanałach, po złożone maski z wybranych zakresów barwnych.

Zamiast tylko uczyć się obsługi programu, skupimy się na tym co najważniejsze, dla Was i dla nas, czyli ustawianiu kolorów, kontrastów, atmosfery i technicznych aspektów zdjęć.

Wprowadzimy Was w nasz świat gradingu, przejdziemy przez szczegółowe zadania, by na koniec dotrzeć do indywidualnego stylu kolorystycznego. Chcemy Wam pokazać, jak wiele można osiągnąć na pierwszym etapie, zamiast skupiać się na obróbce w Photoshopie. Nie wykorzystując w pełni potencjału rawa sami siebie bardzo ograniczacie i pozbawiacie kreatywności. A to jest moment, kiedy należy właściwie zinterpretować obraz, wykreować swój świat, swoje widzenie i emocje, które zostaną przeniesione na zdjęcie. Czy uda się to za pierwszym razem? Trudno powiedzieć, ale na pewno łatwo nie będzie. Ale nie martwcie się, będziemy tuż obok, zrobimy wszystko co w naszej mocy, by wskazać Wam ścieżki, którymi podążycie dalej już sami.


Fotografia mody odnosi nieustający sukces od wielu lat. Fascynuje, sprzedaje i daje pracę. Jeśli chcesz wskoczyć do tego pędzącego pociągu lub przesiąść się do lepszego wagonu, musisz opanować i udoskonalić wiele umiejętności.

Podczas tego warsztatu pokażemy wiele metod jakie stosujemy obrabiając liczne sesje modowe. Skupimy się zarówno na artystycznych aspektach fotografii mody, jak i równie ważnych kwestiach technicznych. Omówimy różne problemy oraz ich możliwe rozwiązania. Pułapek jest wiele, nie omówimy wszystkich w ciągu jednego dnia. Postaramy się uzbroić Was w arsenał metod, wyczulić na zagrożenia oraz nauczyć dbałości o detale, które przeniosą Wasze zdjęcia na wyższy poziom.

Zaczniemy w Capture One Pro od emulacji popularnych styli kolorystycznych topowych fotografów. Kolejnym etapem będzie już praca w Photoshopie, gdzie na podstawie różnorodnych zadań będziemy pracować nad kontrolowaniem oświetlenia, dodaniem lub usunięciem tego czego nie chcemy w zdjęciu, drobnych ale licznych korekcji kształtów oraz linii, płynności tkanin i kontroli percepcji widza.

Każdy fotograf to indywidualny styl. Dodatkowo każdy fotograf i każda marka mają swój look. Ty oczywiście musisz wypracować sobie swój styl, ale jednocześnie musisz spełniać wymagania klientów. Z pewnością po tym dniu, będziesz lepiej przygotowany do następnej sesji modowej, a ostateczny efekt będzie zdecydowanie bardziej profi.

 


Na przestrzeni lat wypracowaliśmy swoją metodę, której się trzymamy niezależnie od stopnia skomplikowania montażu i chcemy Wam ją zaprezentować. Zagłębimy się w tajniki łączenia Capture One z Photoshopem, aby wycisnąć ostatnią kroplę z każdej składowej, do momentu powstania jednego spójnego obrazu.

Montaże prowadzą nas na zupełnie inne pola kreatywności. Tu trzeba mieć plan działania. Jeśli składowe są z tej samej lokalizacji, w podobnych bądź identycznych warunkach oświetleniowych, uff … będzie łatwiej, ale uwaga, nie bardzo łatwo. A co jeśli parametry składowych, takie jak temperatura barwowa, ekspozycja, cienie, światła, ostrości, struktura, kontrast itp. znacznie się różnią? Będzie znacznie trudniej. Gdy do tego dojdzie rysowanie cieni, uwzględnienie wpływu nowej składowej na otoczenie i otoczenia na składowe, to można się zniechęcić. Ale jak się ma plan i wypracowane metody podejścia, można się wręcz nakręcić i zacierać ręce z radości przed wielkim wyzwaniem.

Podczas tego warsztatu będziemy pracować nad różnymi wariantami łączenia zdjęć, od najprostszych po bardzo skomplikowane. Żaden montaż nie jest prosty, a niektóre są wręcz niemożliwe, co trzeba umieć ocenić przed przyjęciem zlecenia.

Po tych warsztatach powinniście już wiedzieć, czy dany montaż się uda, a godzenie ze sobą zdjęć wykonanych nawet w różnych lokalizacjach, od tej pory powinno być znacznie łatwiejsze.

 

 

 

 

CO MUSISZ ZABRAĆ ZE SOBĄ
– swój komputer
– Grading: Capture One Pro (może być wersja trial)
– Fashion: Capture One Pro + Photoshop (nie musi być najnowsza wersja)
– Compositing: Capture One Pro + Photoshop (nie musi być najnowsza wersja)
– uśmiech i chęć do ostrej nauki

CO TOBIE ZAPEWNIAMY
– monitor Eizo
– tablet Wacom
– stanowisko pracy i atmosferę pełną energii

CENY I OPCJE PŁATNOŚCI

Aktualne ceny znajdziecie w SKLEPIE.

Im więcej tym taniej

Kupując dwa lub trzy warsztaty płacisz mniej. Aby skorzystać z tej opcji należy użyć odpowiedniego kodu w sklepie:
2 warsztaty -10%: ppp_x2
3 warsztaty -15%: ppp_x3

Oferta specjalna dla studentów

Dla studentów zainteresowanych podnoszeniem własnych kwalifikacji zawsze uruchamiamy specjalny kupon ze zniżką. By z niego skorzystać należy przesłać skan lub czytelne zdjęcie legitymacji studenckiej e-mailem na adres: profipostphoto@houseofretouching.com.
W odpowiedzi na zgłoszenie prześlemy Wam 15% kupon rabatowy.

Oferta dla grup

Mamy również osobną propozycję cenową dla zorganizowanych grup. Za grupę uznajemy minimum 3 osoby i w przypadku takiego zgłoszenia wystawiamy tylko jeden dokument sprzedaży. Zorganizowane grupy prosimy o kontakt e-mail na adres: profipostphoto@houseofretouching.com. Ceny są uzgadniane indywidualnie, ale gwarantujemy korzystne rabaty!

Raty

Jeśli chcesz skorzystać z ceny promocyjnej, a jednocześnie płacić ratalnie, zachęcamy do skorzystania z płatności ratalnej Alior Banku dostępnej przez panel płatności przy zakupie warsztatów.

A tu możecie przeczytać regulamin warsztatów.

 

UCZESTNICY O WARSZTATACH

Dziękuję jeszcze raz za bardzo intensywne dwa dni, muszę przyznać, że to było moje pierwsze szkolenie gdy czułem się w pewnym momencie przygnieciony ilością wartościowych informacji i zmuszony do intensywnego myślenia. Ale bardzo pozytywnie wpłynęło to na moją wiedzę:)
Piotr Musiał

Organizacja, jak i same warsztaty z retuszu przeprowadzone
na najwyższym poziomie!
Daniel Grzesiowski

Dzięki House of Retouching było inspirująco!
Dawid Rutkowski

Dziękujemy! Świetne szkolenie!

Renata Ciężkowska

Relacja z warsztatów organizowanych w grudniu 2015

REFERENCJE FOTOGRAFÓW

I always love working with the guys from HouseOfRetouching. They are hardworking, super precise and lots of fun.
Diana Scheunemann

I love working with this company. They have never missed a deadline, are always open to suggestions and alterations and produce excellent work at reasonable prices.
Jason Bell

Współpracując z House of Retouching można liczyć na rewelacyjny efekt końcowy. Pomijając znakomite umiejętności techniczne obu Panów, najcenniejsze dla mnie jest indywidualne podejście do materiału zdjęciowego. Kładą nacisk na podkreślenie walorów estetycznych sesji oraz na spójność narracji. Z całego serca polecam.
Jacek Ura

Jeśli Krzysztof i Tomasz byliby chirurgami, to bez zastanowienia poddałbym się operacji trepanacji czaszki. W związku z tym, że są retuszerami, to powierzam im moje fotografie. 
Wiem, że trafiają w dobre ręcę.
Marek Kowalski

Not easy to find a retouching team, that works like Thomas and Christoph. They followed my directions and had some ideas of their own to enhance my work, what I appreciate a lot. Great understanding of color and composition!
Gotz Goppert

I love to work with these 2 guys. There is a very deep understanding of light, color treatment and quality. Its big fun to work with them and they never delay or miss a deadline. Skin retouche is outstanding and I love their eye to details.
Susanne Spiel

 

Warsztaty PROFI POST PHOTO – TOURNÉE są organizowane przy wsparciu:

Zapraszamy Was do odwiedzenia stron naszych Partnerów. Znajdziecie tam dużo ciekawych i przydatnych informacji:
EIZO                                                         EPSON                                             WACOM                                   BLACK&WHITE

ASP WARSZAWA                  ASP-SZTUKI MEDIÓW               UAP POZNAŃ                   FOTOGRAFIA UAP

 

Patroni medialni  PROFI POST PHOTO – TOURNÉE:

Szukacie inspiracji i aktualnych wiadomości z branży? Zapraszamy Was do odwiedzenia serwisów naszych patronów medialnych:


DIGITAL CAMERA
                    FOTOBLOGIA                    FOTOPOLIS                    GRAFMAG                    PRESS